Restaurant Smink stijgt in de Lekker500: beste restaurant van Friesland

Restaurant Smink stijgt in de Lekker500: beste restaurant van Friesland

Restaurant Smink stijgt in de Lekker500: beste restaurant van Friesland 480 480 Jan Smink

Wat een eer! Restaurant Smink is in de nieuwe editie van de Lekker500 gestegen van plek 44 naar 39 en daarmee uitgeroepen tot het beste restaurant van Friesland. Een prachtige waardering waar we enorm trots op zijn. Deze stijging is een beloning voor het harde werk, de toewijding en het vakmanschap van het hele team. Iedere dag opnieuw streven we ernaar om onze gasten een ervaring te bieden die klopt. “Wat een hemelse combi. Duim omhoog voor de correcte bediening die kundig, vrolijk en zeer gastvrij is. Smink rules.” Wij voelen vooral trots, dankbaarheid en nog meer motivatie om te blijven doen waar we in geloven: koken vanuit ons hart, met respect voor product, seizoen en regio.

De volledige recensie uit Lekker500 – editie 2026
Patron-cuisinier Jan en gastvrouw Anne Smink hebben inmiddels hun intrek genomen in het statige Huize Lindenoord aan de rand van het centrum van Wolvega. We zijn onder de indruk van zowel de buitenkant als de stijlvolle inrichting en nemen plaats op comfortabele bankjes. Jan kookt sinds jaar en dag op hoog niveau een klassiek Franse keuken gelardeerd met Friese en Aziatische smaken. Veelgebruikte producten zijn lokaal, zoals brood van bakker De Kruiper, vlees van de Hollandse melkkoe, Friese Black Angus en vis, schaal- en schelpdieren van het Friese Wad.

Bij een glas Joseph Perrier Cuvée Royale Brut komen smaakopwekkertjes als de vertrouwde rolmops op aardappelchipje met mosterdzaad, maar ook een vernuftig glaasje gefermenteerde witte kool met sorbet van komkommer en tempé. Zeebaars met mandarijn en shiso wordt door Jan zelf uitgeserveerd met duidelijke uitleg over de bereiding. De vis is licht gepeperd, met saus van mandarijn en yuzu, afgedekt met crispy garnaaltjes en kokkeltjes, dille en shiso. Sommelier van dienst Ingeborg Gruter schenkt er een glas goudgele, friszure Michel 2021, Tephrit, Achkarren uit Kaiserstuhl Baden bij, die de frisse smaken accentueert.

Gebakken schol met korstje van parmezaan, tomaat, schuim met yuzu en kalfsjus is een ‘geworteld en gewaagd’, maar uitstekend geslaagd experiment. Roségebraden lende en stoofvlees met gekaramelliseerde ui zijn voorzien van meiknol, dubbelgedopte tuinboon, blad van Oost-Indische kers en schuim met dashi. Aan tafel opgeschonken met eigen jus en mosterdzaad. In het glas een gedecanteerde Château Mitrotes 2022, Saint-Émilion Grand Cru. Wat een hemelse combi. Duim omhoog voor de correcte bedineing die kundig, vrolijk en zeer gastvrij is. Smink rules. Stijgt naar 39.